fbpx

Jak wybrać zegarek męski?

Zegarki stanowią najczęściej wybierany przez mężczyzn dodatek do ubioru. Poza spełnianiem podstawowej funkcji – czyli pokazywania aktualnej godziny, są elementem świadczącym o wyczuciu stylu, często także pozycji społecznej. Każdy z modeli niesie za sobą jakiś przekaz, niektóre dodają klasy inne podkreślają silny charakter właściciela. Zatem na jaki zegarek się zdecydować?

Zegarek męski GUANQINPrzede wszystkim, zanim zaczniemy poszukiwania wymarzonego zegarka, należy przyjrzeć się swoim potrzebom. Zastanowić się czy szukamy zegarka na wyjścia, czy do codziennego użytku – w drugim przypadku zwrócić uwagę, jaki styl ubioru towarzyszy nam najczęściej.  Jeśli wybierzemy styl, w jakim zegarek ma być utrzymany, nie zapominajmy o dopasowaniu rozmiaru tarczy, który jest bardzo istotny i ma ogromne znaczenie przy użytkowaniu. To pierwszy krok, który sprawi, że łatwiej będzie odpowiedzieć na pytanie ” Jak wybrać zegarek męski? „. Ukończenie tego etapu znacznie zawęzi jakże szeroki obszar poszukiwań.

Zegarek męski NAVIFORCE

Kolejną sprawą, którą należy przemyśleć jest funkcjonalność zegarka. Jeżeli nie wiecie jak wybrać zegarek męski, to najpierw trzeba odpowiedzieć sobie na inne pytanie, czy jego zadaniem ma być tylko dobre prezentowanie się, czy także zachwycanie dodatkowymi funkcjami? Na rynku dostępne są zegarki cieszące oko pięknym wyglądem, pełniące tylko podstawową funkcję, jaką jest pokazywanie godziny. Oczywiście nie są to modele gorsze, ponieważ dla wielu osób zegarek pełni wyłącznie rolę biżuterii. Przeciwnymi do tej grupy zegarków są czasomierze naładowane dodatkowymi funkcjami. Oto kilka z ich “umiejętności”: chronograf, datownik, krokomierz, radio kontrola, powłoka Neobrite, podświetlenie tarczy i wiele innych. Bardzo ważne jest by wiedzieć, czego właściwie oczekujemy od naszego przyszłego „najlepszego przyjaciela”. 😉

Zegarek unisex marki FORSINING

Ostatnią, równie ważną decyzją do podjęcia przed zakupem, jest zdecydowanie się, jak nasz zegarek ma pracować? Do wyboru mamy trzy typy mechanizmów:

1. Kwarcowy – obecnie najczęściej stosowany oraz najdokładniejszy mechanizm. Zegarki kwarcowe polegają na połączeniu płytki z kryształu kwarcu z baterią. Energia z baterii powoduje drgania kryształu, które są zliczane przez cyfrowy układ, a następnie wykorzystywane do sterowania mechanizmem zegarka. W czasomierzach tego typu należy pamiętać o wymianie baterii po okresie 1,5 roku do 3 lat.

2. Mechaniczny – tu główną rolę odgrywa sprężyna napędowa. Nakręcamy ją manualnie używając tak zwanej “koronki”, czyli małego pokrętła na zewnątrz zegarka. Tę czynność należy powtarzać co około 40 godzin, w zależności ile wynosi rezerwa chodu zegarka. Naprawa zegarka z tym typem mechanizmu jest bardzo prosta.

3. Automatyczny – w przypadku tego mechanizmu sprężyna nakręca się sama, wykorzystując do tego energię pochodzącą z ruchów zegarka, dlatego warunkiem działania jest często noszenie czasomierza. Ten typ mechanizmu zapewnia większą wygodę jednak jest znacznie trudniejszy w naprawie.

Te trzy proste kroki znacznie ułatwią dobór zegarka. Uchronią nas przed szokiem, związanym z ogromną różnorodnością dostępnych na rynku czasomierzy oraz sprawią, że pytanie ” Jak wybrać zegarek męski? ” nie będzie już takie straszne. Należy pamiętać, że ten nowy dodatek będzie naszym częstym towarzyszem i dobrze, aby przy każdym kolejnym założeniu cieszył tak samo, jak za pierwszym razem, dlatego ważne jest, aby wybrać go z głową. 🙂

Jak wybrać zegarek męski

Zostaw komantarz

Koszyk

×